Odliczamy dni do Świąt… cz. 3.

… czyli zaczynamy pakować.

Nie – nie wyprowadzamy się. Nie – nie szlifujemy naszej formy (chociaż pewnie by się przydało, ale zostawmy to na okres poświąteczny). Nie – nie wplątujemy się w problemy. Pisząc „pakować” mam na myśli pakowanie prezentów.

prezent 2

Chcecie zrobić to choć jeden raz w spokoju i bez histerycznego pośpiechu? W takim razie to najwyższa pora na ogarnianie tematu.

Kilka rad ode mnie:

  • Minimalizm, minimalizm i jeszcze raz minimalizm. Czasem wystarczy szary papier i kolorowa wstążka. Czasem kilka szyszek, sznurek i papier gazetowy. W ten sposób możemy podkreślić świąteczny nastrój i nie wymaga to od nas wielkich zdolności manualnych.
  • Proste i łatwo dostępne dodatki – czyli wspomniane już przeze mnie szyszki, gałązka świerku lub jemioły, kolorowe wstążki, szary papier, fragmenty koronek. Do tego należy dodać szczyptę wyobraźni i mamy gotowe opakowanie naszego prezentu.
  • Opakowanie personalizowane – obawiam się, że na tę opcję jest już trochę za późno. Ale jest to świetny patent na rok następny. Mianowicie można zamówić u nas woreczek materiałowy z indywidualnym nadrukiem. Możemy sami wybrać zarówno tło, jak i napisy i obrazki. Określamy rozmiar, ilość sztuk (każdy woreczek może mieć inną grafikę) i gotowe!
  • Życzenia na pięknej kartce świątecznej. Można zakupić taką kartkę. Można też zlecić wydruk kartek u nas na papierze fotograficznym lub papierze prezentacyjnym. Będziemy mieć pewność, że takich kartek świątecznych nie będzie miał nikt inny.

Może komuś przyda się tych kilka propozycji – jeżeli nie w tym, to w następnym roku.

Ja gwiazdkowe prezenty już zakupiłam i planuję je zapakować dziś lub jutro wieczór. Oczywiście, późna pora pakowania nie jest tu przypadkowa 🙂 Mam nadzieję, że do końca uda mi się ustrzec prezenty przed widokiem ciekawskich oczu mojej rodziny. O ile nie odkryli już mojego ściśle tajnego miejsca przechowywania…

prezent 8

zdjęcia: www.freeimages.com, http://foter.com
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s